הדברת עש הבגדים ועש המזון

עש ( עשים  ברבים ) זהו פרפר לילה קטן הניזון בעיקר מחומרים אורגנים כגון: דגנים, אורז, פטריות וצמר.
נקבת העש יכולה להטיל עד כ- 180 ביצים תוך מספר ימים. גלמי העש מוצאים את מזונם באחד מהחומרים האורגנים לעיל ולאורך זמן מזיקים לבגדים ולמזון.

עש המצוי בישראל

קימים שני סוגים של עש: עש הבגדים ועש המזון הידוע גם בשם עשנור הקמח.
העש אוהב להסתתר במקומות אפלים וחשוכים כגון: ארונות מטבח וארונות בגדים.
שני הסוגים מוגדרים כ" מזיקים " ויש להיפתר מהם בעזרת מדביר מוסמך ומקצועי.

כיצד נזהה את נוכחותו של העש

עש הבגדים- כאשר הבגדים מתחילים להתבלות או כאשר נוצרים חורים בבגדים זהו סימן שעש הבגדים חדר לארון הבגדים שלכם, סימן נוסף המעיד לנוכחותו של העש הוא היווצרותם של קורים  בפינות הארון ומתחתיו.
עש המזון- כפי שציינו, נמשך לחומרים אורגנים אשר משמשים לו "כר רביה " להטלת הביצים ,לכן אם הבחנתם בגרירים שחורים ו/או בקורים הנרקמים בתוך אריזות המזון, הרי זה סימן שעש המזון הצליח לחדור פנימה.

פעולות מנע

עש הבגדים- ראשית יש לאוורר מדי תקופה את הארון באמצעות ניקיון המדפים , להקפיד לנקות את אזור רצפת הארונות והחזרת הבגדים תעשה רק כשהם נקיים. יש להמנע להחזיר בגדים שלא כובסו, זיעה בבגדים מושכת את העש ו"מעודדת" את התרבותם. לאחר כל כביסה יש להקפיד לייבש את הבגדים בשמש ולהגביר את חשיפתם לאור.
עש המזון – הקפידו לסגור אריזות באופן הרמטי למניעת חדירת העש לשקיות המזון, גם כאן חשוב לנקות את המדפים במטבח אחת לתקופה. תוכלו תמיד לאחסן את סוגי הדגנים למינהם במקרר וכך למנוע מהעש להזיק למזון, במקביל אנו ממליצים לרכוש מזון בכמויות הנדרשות ובמידת האפשר להמנע משמירת מזון לאורך זמן.
פעולות אלו יחסכו לכם כסף ויגרמו להאריך את הבגדים והמזון בביתכם.

במנחם הדברות מומחים להדברות עש יודעים לתת מענה מקצועי ומיידי עוד בטרם הגעתו של העש לביתכם.
אנו משתמשים בטכניקות מתקדמות המיועדות לסילוק והדברת העש תוך שימוש בחומרים ירוקים (הדברה ירוקה), ידידותיים לסביבה ושאינם מזיקים כלל. אנו ממליצים לבצע את ההדברה אחת לשנה ולהקפיד ולבצע את פעולות המנע שציינו לעיל.
ל"מנחם הדברות" רישיון מדביר בתוקף ממשרד ההגנה לאיכות הסביבה, אנו פועלים באיזור השרון,מדביר נתניה והסביבה וכן נותנים מענה באזור חריש.
תוכלו לפנות אלינו ולקבל יעוץ לפני כל תחילת תהליך , אנו מבטיחים לכם שירות מקצועי אמין ואדיב ברמה הגבוהה ביותר.

התקשרו עכשיו וקבלו הצעת מחיר ללא עלות.